A szaktárca azt is közölte, hogy melyek azok a szektorok, ahol a legtöbb munkahelyi baleset történt: kiskereskedelem (455 sérült), szárazföldi és csővezetékes szállítás (302 sérült), építőipar (297 sérült), nagykereskedelem (228 sérült), valamint gépjárműgyártás (217 sérült). A legtöbb halálos kimenetelű balesetet az építőiparban jegyezték, szám szerint 28, e területen dolgozó személy vesztette baleset nyomán életét. A mezőgazdaság és vadászat iparágakban összesen 18 halálos munkabalesetről szereztek tudomást a hatóságok, az erdészet és fakitermelés területén pedig 12-ről, és ugyanennyit jelentettek a mélyépítkezési munkaterületekről is.
A legtöbb munkahelyi balesetet a fővárosból jelentették (1310 sérült), majd jövetetkezik Brassó (306 sérült), Temes (227 sérült) és Kostanca megye (188 sérült). A legtöbb halálos kimenetelű incidenst ugyancsak Bukarestben jegyezték, ahol a tavalyi évben nem kevesebb mint 12 fő vesztette életét a munkavégzés során.
A Szatmár megyei Munkaügyi Felügyelőség információi szerint 2019-ben 67 személy szenvedett munkahelyi baleset megyénkben, mely jelentős visszaesést jelent 2018-hoz képest, amikor is az ily módon megsérült munkavállalók száma még 86 volt. Az elhalálozások száma azonban nem csökkent, sőt, míg 2018-ban 4-en szenvedtek halálos kimenetelű munkahelyi balesetet, addig 2019-ben 5 ilyen esetről szerzett tudomást a felügyelőség.
A megyei munkaügyi felügyelőség arról is kimutatást készített, mely szektorokban történtek e balesetek. A szárazföldi szállítmányozás területén 7, bútorgyártás közben 6, speciális építkezési munkálatok alatt további 6, műanyag elemek gyártása során úgyszintén 6 baleset történt, de elektromos berendezések gyártása közben és az élelmiszeriparban is jegyeztek 5-5 munkahelyi balesetet. Az ITM emellett azt is közölte, hogy a tragikus kimenetelű esetekre autószerelő műhelyekben, építkezéseken vagy hulladéklerakó telepen került sor.
A balesetek nyomán tavaly összesen 62 személy vált ideiglenes munkaképtelenné. 59-en közülük egy átlagban 65,68 napig tartó rekuperációs időszak után visszatérhettek a munkába, 2 alkalmazottat rokkanttá nyilvánítottak, 1 személy azonban később életét vesztette.